09129636390
44953109-10

سوسک

 

سوسک ها بزرگترین بخش حشره ها را شامل می شوند، در زیست محیط های مختلفی دیده شده، از مکان های سنگلاخی تا جنگل های استوایی، برخی از سوسک ها توان پرواز دارند، سوسک هایی که بالدار هستند در زمانی که پرواز نمی کنند بالهای خود را در محفظه محکمی در پشت کمر خود جا می دهند. سوسک ها از بسیاری از گیاهان، حیوانات و لاشه مرده آن ها تغذیه می کنند.

بیشتر سوسک ها قسمت هایی برای نیش زدن و جویدن در ناحیه دهان خود دارند. برخی از سوسک ها مجهز به آرواره هایی بزرگی هستند که می توانند به شکار خود حمله و آن را قطعه قطعه کنند. بقیه سوسک ها هم دارای آرواره کوچکی هستند و پوزه بلند خود را برای سوراخ کردن اجسام سخت و غذاخوردن به کار می برند.در بدن سوسک ها شاخک های زانویی دارند که می تواند آن ها را تا کرده و در شیار پوزه خود پنهان کنند. سوسک ها جزء کوچک ترین حشره های جهان هستند.  طول بدن آنها 5 میلی متر است، جنس نر بنام خیاطی گرد امریکایی جنوبی درازترین سوسک در جهان است که شامل دو شاخ بزرگ که می تواند تا 15 سانتیمتر (6 اینچ) رشد کند و قد بکشد! اکثر سوسک ها هرگز آب نمی نوشند. بچه سوسک ها توان زنده ماندن تا 5 روز بدون غذا را دارند.

در حدود 370,000 نوع مختلف سوسک شناسایی شده است. آن ها در بیشتر نقاط جهان، روی زمین،و دریاچه ها و رودخانه های آب شیرین پراکنده هستند.

 

چگونه با سمپاشی سوسک از شر این موجودات راحت بشیم

 همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

 1- تمیز نگه داشتن فضایی که در آن زندگی یا کار می کنیم اهمیت زیادی دارد، از نگهداری ته مانده غذاها درخانه یا سطل زباله جدا خودداری کنید.

 2- به طور مرتب پشت و زیر وسایل آشپرخانه را جارو تمیز و با سرکه ضدعفونی کرده و خوراکیها را در ظرفهای در بسته نگهداری کنید.

 3- از نگه داشتن کارتن های شیاردار و ساک های پلاستیکی پرهیز کنید چون سوسک ها عاشق مخفی شدن در چنین جاهایی هستند،

 4- یک روش خیلی ساده برای از سمپاشی سوسک ها(ترکیبی از بوره و شکر است به نسبت -شکر3 به 1بوره، سوسک ها عاشق شکر هستن، بوی شکر باعث شده از مخفیگاه خود بیرون آمده، مراقب باشین طعمه ها را در مسیر رفت و آمد انسان یا حیوان خانگی قرار ندهید، در جاهایی که به راحتی در دسترس سوسک ها هستند قرار داده شود.

 4- از اسید بوریک هم می توانید برای از بین بردن این موجودات استفاده کنید. ترکیب آرد1 و پودر کاکائو1 طعمه ایی طبیعی برای از بین بردن سوک ها.

 5- یه روش خیلی ساده تر برای سمپاشی سوسک از دست این حشرات، تفاله قهوه، دفع کننده بسیار خوبی برای از بین بردن سوسک هاست، تفاله قهوه استفاده شده در دستگاه قهوه سازتان را دور نریزید و از آن برای از بین بردن سوسک ها استفاده کنید.

 6-استفاده از خاک دیاتومه با برچسب خوراکی که یک ماده طبیعی است که خواص پاک کنندگی دارد و اکثرا در پودرهای پاک کننده استفاده می شود، حتی زمانی در ساخت خمیر دندادن هم از آن استفاده میشد تهیه کرده و لبه پنجره و یا درگاههای بیرونی و یا بیرون از خانه و اطراف خانه استفاده کرده و از شر این حشرات موذی خلاص شوید، توجه داشته باشد که این پود در جای مرطوب و در راه مسیر آب یا بارش باران قرار نگیرد چون اثر خود را از دست می دهد.

 7- آب صابون به سوسکی که در حال فرار است بهترین راه برای از بین بردن آن است، که می توانید با اسپری کردن از شر این حیوان خلاص شوید.

 8- استفاده از علف گربه یا نعنا گربه ای یا سنبل الطیب گیاهی از خانواده نعنا با بویی تند که برای گربه ها جذاب و آرامبخش اعصاب برای انسان و درمان آنفولانزا و سرماخوردگی  ولی یکی از راههای خوب برای از بین بردن سوسک ها.

9-قرار دادن چند حبه سیر در مناطقی که تحت هجوم سوسک قرار دارد، بوی تند سیر سوسک ها را دور نگه میدارد.

 10- برگ بو از گیاهان دارویی بسیار تند که اصلا مورد پسند سوسک ها نیست، از طریق هاون برگ بو خشک شده را به مدت 5 تا 7 روز در مسیر رفت و آمد سوسک ها قرار دهید، اگر دو هفته پشت سر هم این کار را انجام بدین حتما از شر سوسک ها خلاص میشوید.

11-یه روش خیلی ساده دیگه ترکیب سیر و فلفل و پیاز یه ماده خیلی موثر برای نابود کردن سوسک ها، بوی بد این ترکیب به شما کمک میکنه از دست این سوسک ها خلاص شوید.

12-یه راه حل ساده دیگه، استفاده از گیاه سدر، که می توانید در عطاری ها پیدا کنید، هم باعث خوشبو شدن خانه میشود و هم باعث دور شدن سوسک ها و بقیه حشرات دیگه.

 

و در نهایت اگر هیح کدام از این روشها برای از بین بردن آفت شما موثر نبود شرکت سمپاشی مانا محیط پاک با سمپاشی سوسک بصورت تخصصی و با استفاده از جدیدترین روشها و دستگاههای مجهز سمپاشی سوسک بصورت 24 ساعته آماده و مشکل شما را برطرف خواهد کرد، فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :