09129636390
44953109-10

عقرب

کژدم یا عقرب یا درازدم از گروه بندپایان و رده عنکبوتیان،8 پا و نیشی با زهر کشنده دارد. نیش عقرب در نوک دم آنها قرار داشته  و با رنگهای مختلفی مثل زرد مایل به قهوه ایی ، خاکستری و سیاه به اندازه 5 تا 18 سانتی متر دیده می شوند. آنها بیشتر در شب حرکت و بیشتر در آب و هوای گرم زندگی می کنند. در طول روز در زیر سنگ یا حفره ها و جای خنک پنهان می شوند. عقرب ها چنگال های خارداری دارند که در حقیقت بخشی از دهان آنها به حساب می آید . آنها قادر هستند ماده سمی را از قسمت عقب بدنشان به طرف مهاجمین خود بپاشند. شکار آنها اغلب در شب انجام می شو د. از پاهای بلند جلویی خود ،برای پیدا کردن غذا کمک جسته و پس از یافتن غذا آن را با چنگالهایشان می گیرند.

روشهایی برای سمپاشی عقرب بصورت خانگی و با هزینه کم

1-چهارچوب در و پنجره یکی از جاهای مناسب برای وارد شدن این حشرات است، در نتیجه با پوشاندن هر نوع دریچه یا سوراخی که مانع نفوذ و ورود این عقرب ها شود بسیار موثر است.

2- تهیه روغن مثل نعنا، سدر، اسطوخدوس، استفاده از درخت چای و مرکبات و یا اسپرهای مخصوص سمپاشی عقرب که به وفور به شکلهای مختلف در بازار موجود است. 

3-یه ماده خیلی موثز دیگه که باعث جذب رطوبت و بی آب شدن حشرات و از بین رفتن آنها میشه ماده دایتوماسوس است، باعث دور شدن و از بین رفتن آنها میشه.

4-مهمترین مورد موثر و کارساز جهت از بین بردن این آفت پاکیزگی و تمیز نگه داشتن سطوح است، پاکسازی آشپرخانه، انباری، حمام، این مکان ها جاهای مناسبی برای زندگی این حیوانات.

شرکت مانا محیط پاک با سمپاشی عقرب به روشهای نو و استفاده از بروزترین روشهای سمپاشی عقرب و دستگاههای مجهز سعی در برطرف کردن مشکل آفت شما خواهد بود.

 

 

 

.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :