09129636390
44953109-10

مگس

 

مگس ها یا دو بالان جز بزرگترین گروه حشرات هستند، تحقیقات نشان داده بالای 750000 نوع مگس وجود دارد، مگس ها دارای دو جفت بال جلویی و عقبی هستند. بعد از بیرون آمدن از تخم به او لارو میگویند، بعد از یک هفته بال درآورده و شکل مگس را به خود می گیرند، چشم مگس دنیای عجیبی است مرکب از هزاران چشم کوچک و قابلیت نگاه کردن در آن واحد به چند طرف را دارد، چشم های ریز او حدود 4000 چشم و به شکل مربع است.

 

راههایی برای سمپاشی مگس و خلاص شدن از ذست آنها

1-یکی از این راهها استفاده از سرکه و مایع ظرفشویی، مگس ها عاشق بوی سرکه هستند و جذب بوی سرکه می شوند،ولی از طرفی مایع ظرفشویی طی فرآیندی باعث مرگ آنها می شود.

 مقداری سرکه و مایع ظرفشویی را در کاسه ایی بریزید و در جاهای مختلف خانه و یا محل کار خود بگذارید، حتما بعد از پر شدن ظرف از مگس ، مواد داخل آن را دوباره عوض کنید.

 2- استفاده از گیاهان خانگی مثل ریحان، برگ بو، اسطوخودوس، نعناع که باعث دور شدن مگس ها می شود، با کاشتن این گیاهان در گلدان هم از سبزیجات خانگی خودتان مصرف کرده ایید هم باعث دور شدن مگس ها می شوید.

 3- اسپری کردن محوطه خانه با زنجبیل و فلفل سیاه، یک فنجان آب را با کمی زنجبیل مخلوط کرده و در بطری مخصوص قرار داده و در محیط خانه اسپری کنید، مگس ها اصلا علاقه ایی به بوی زنجبیل ندارند.

 4- اسپری کردن محوطه خانه با فلفل تند، یک فنجان آب را با کمی فلفل هندی مخلوط کرده و در بطری مخصوص قرار داده  در مکان هایی که مگس تجمع میکند اسپری کنید.

 5- استفاده از روغن های معطر مثل دارچین، میخک، آویشن، علف لیمو، نعناع فلفلی، اکالیپتوس

 6- پنکه سقفی، سرعت باد مانع بال زدن مگس ها می شود بخاطر همین جایی که پنکه سقفی باشه مگس وجود ندارد.

 7- چسب مگس هم راه حل بسیار خوبی برای از بین بردن مگس هاست، این چسب ها موادی از خود پخش کرده که مگس ها را جذب خود کرده و وقتی به سمت این صفحه های بسیار چسبناک شده، دیگر قادر به پرواز نیستند، این صفحه های چسب دار قابل تعویض هستند.

 8- لیمو و میخک هم یک روش بسیار مناسب برای دور کردن مگس هاست، مواقعی که در حیاط خانه تان مهمانی دارید و نگران مزاحمت مگس ها هستید، چند عدد لیمو را از وسط نصف کرده و داخل آن را با گل میخک پر کنید و به شکلی زیبا و هوشمندانه در کنار میز غذای خود بگذارید. لیمو و نعناع بویی از خود منتشر می کند که مورد پسند مگس ها نیست، در ضمن به یاد داشته باشین این کار را نیم ساعت قبل از آوردن غذا حتما انجام دهید.

 9- استفاده از شمع سیترونلا  و شمع دارچینی که وسیله ایی بسیار عالی برای دور کردن پشه و مگس ، بوی این شمع باعث دور شدن آنها می شود.

 10- قرار دادن برشهای خیار در اطراف خانه یا مکان هایی که در فضای باز برای مهمانی در نظر گرفته ایید، بوی خیار باعث دور شدن مگس می شود.

 11- اگر اسپری مگس کش های صنعتی در منزل ندارید می توانید از اسپری مو هم استفاده کنید.

 12- استفاده از پیاز هم روش بسیار خوبی برای دور کردن این مگس هاست، چند عدد پیاز را خورد کرده در کاسه گذاشته و اطراف خانه قرار دهید.

  

 

و در نهایت اگر هیح کدام از این روشها برای از بین بردن آفت شما موثر نبود شرکت سمپاشی مانا محیط پاک با سمپاشی مگس با سیستم تخصصی و با استفاده از جدیدترین روشها و دستگاههای مجهز مخصوص سمپاشی مگس و سمپاشی سوسک و طعمه گذاری موش بصورت 24 ساعته آماده و مشکل شما را برطرف خواهد کرد، فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :